Tisk

Změny a novinky v daních a účetnictví 2020

Datum zahájení:
7. září 2020, 09:00
Datum ukončení:
7. září 2020, 14:00
Kód:
VS: 15820

Popis

 

Cílem seminářeje seznámení účastníků s již schválenými nebo připravovanými změnami v daňové a účetní oblasti pro rok 2020 a 2021. V rámci výkladu budou zdůrazněny i aktuálně použitelné daňové úlevy zmírňující dopady epidemie koronaviru. Obsah semináře bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době konání semináře.

 

Výklad bude zaměřen zejména na následující problematiku:

  • změny v daních z příjmů(řešení tzv. hybridních nesouladů, zzdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví, zdanění vyšších výher z hazardních her a účtenkové loterie, rezervy v pojišťovnictví od roku 2020, zpětné uplatnění daňové ztráty vč. speciálního postupu pro rok 2020, mezinárodní smlouva a související úpravy, připravovaný stravenkový paušál a další),
  • změny v zákoně o DPH(uskutečnění plnění v případě leasingů, změny sazeb DPH/přeřazení některých služeb a zboží do 10% sazby DPH, DPH u nájmu od roku 2021, plnění v řetězci s jedinou přepravou, přemístění zboží a režim skladu (call-off stock), změna u zvláštního režimu pro poskytování cestovní služby, záloha na nadměrný odpočet a další)
  • změny dalších daňových zákonů, např. daňového řádu (zcela zásadní novela účinná od roku 2021), zákona o evidenci tržeb (rozšíření povinnosti evidovat tržby vč. podmínek a termínů účinnosti, evidování tržeb v novém zvláštním režimu), zákona o spotřebních daních (úpravy některých termínů nejen v souvislosti s epidemií koronaviru), snížení silniční daně u vybraných nákladních vozidel, zrušení daně z nabytí nemovitých věcí (vč. souvisejících postupů)a další
  • změny související s daněmi (úpravy v oblasti sociálního a zdravotního pojištění v souvislosti s epidemií koronaviru, daňové dopady vybraných opatření v souvislosti s epidemií koronaviru)

a další.

Výklad bude ilustrován na příkladech a bude doplněn aktuálními stanovisky GFŘ a MF k dané problematice. Budou zdůrazněny nové postupy ve srovnání s předchozím stavem.

Posluchači obdrží podkladové materiály. V průběhu semináře budou zodpovězeny konkrétní dotazy posluchačů.

 

Přednáší:       RNDr. Ivan BRYCHTA, daňový poradce

    Termín:      7. září  2020 / pondělí / od 9.00 hod.  (  8. 30  prezence )

      Místo:       Zasedací místnost T-STRING a.s., Masarykovo nám. 1484 Pardubice

        Cena:      2000,-Kč / vč. DPH /

 

Komora auditorů České republiky a organizátor tohoto semináře NOVATIS s.r.o. mají uzavřené  Memorandum o spolupráci v oblasti vzdělávání statutárních auditorů. 

Tudíž členové Komory auditorů ČR mohou v souladu s vnitřními předpisy Komory auditorů mít tento či jakýkoli jiný seminář uznán pro potřebyjejich kontinuálního profesního vzdělávání. Pokud se budete prosím hlásit na naše vzdělávací akce a seminář budete mít pro potřeby kontinuálního vzdělávání u KA ČR, tak nám tuto informaci napište do přihlašovacího formuláře přes tyto www a to do kolonky "další účastníci". Postačí napsat např. poznámku "pro kontinuální vzdělávání na KA ČR". Děkujeme. Toto platí i pro ostatní semináře pořádané NOVATIS s.r.o.

 

Účastnický poplatek se nevrací. Nebudete-li se moci semináře zúčastnit, pošlete náhradníka.

Pokud se na seminář přihlásí 2 a více účastníků z jedné organizace či firmy, bude základní

účast. poplatek snížen o 200,-Kč za každého posluchače. Členové SVAZU ÚČETNÍCH mají

nárok na slevu 100 Kč.

Cena zahrnuje účastnický poplatek, kávu nebo čaj, minerálku, bagetu nebo chlebíček,

zákusek, materiály lektora.

 

Kontaktní údaje na organizátora semináře:

NOVATIS s.r.o., Masarykovo náměstí 1484, 530 02 Pardubice

IČ: 27509974                     DIČ: CZ27509974

Mail: seminare.ekonomika@seznam.cz 

Telefon: +420722546496, +420727855400

Bankovní spojení: 181925693/0600 GE MONETA  MONEY Bank a.s.

 

 

 


Zarezervovat kurz: Změny a novinky v daních a účetnictví 2020

Zde se můžete přihlásit na seminář. Můžete se buď nejprve registrovat (DOPORUČUJEME) anebo se registrovat nemusíte a můžete rovnou přistoupit k vyplnění přihlašovacího formuláře. Záleží na Vás.

Cena za jednotku

Informace o účastníkovi

Fakturační adresa

Potvrzuji svůj souhlas se všeobecnými podmínkami. *

* Vyžadováno

Kategorie

Přiřazené tagy